Curanderos

Curanderos

filmový trip za ayahuascou Brno

Neděle 4.3.2018 19:00 - 21:00Velký sál
Vstupné: 120 Kč / Snížené: 0 Kč

Vyprodáno

Egor Indiani se vydal na vlastní pěst do amazonské džungle, aby proniknul do stále rozšiřujícího se fenoménu ayahuascy. Výsledkem je Curanderos - cestopisný populárně-naučný film, který má ambici přiblížit problematiku (nejen) tohoto psychedelika a šamanismu širší veřejnosti. Jsou zde zachyceny přínosy, rizika, hluboké propojení tradičních šamanů s ayahuascou i zkušenosti lidí z jiných kultur. Fenomén je podáván objektivně a samotný dokument má přesah do psychologie, kulturní antropologie, religionistky i cestopisného žánru.

Znění: angličtina, španělština, čeština, indiánský jazyk ese’eja / slovenské titulky, 45 min

 
Po projekci proběhne diskuze s autorem Egorem Indiani a RNDr. Mgr. Miroslavem Horákem, Ph.D.
 
Egor Indiani
Egor Indiani je slovenský filmař a spisovatel, který se narodil 3. srpna 1983 v Hnúšti. Studoval slovenský jazyk a literaturu na FF UK v Bratislavě, ale studia dobrovolně zanechal. Po dovršení třicátin začal střídavě psát a točit guerrilla filmy. V roce 2013 natočil hudební dokument DFF: Lost in Poland, v roce 2014 debutoval novelou Rauš a na březen 2018 připravuje vydání nového románu Bravo Bravo. Indiani hledá génia loci na místech, kam se často nechodí. Do svojí práce se snaží přinášet gonzo styl, ať už vizuálně, nebo postojově. Nevytváří tradiční dokument, přitahují ho spíš obskurní věci, kulturní fenomény a rozdíly mezi lidmi. Občas se také věnuje fotožurnalismu a krátkým reportážím z cest po třetím světě. Momentálně žije na volné noze v Praze.

Miroslav Horák
Miroslav Horák (1981, Zlín) je sociální a kulturní antropolog, ekolog a filolog. Specializuje se na etnobotaniku a fytoterapii. V současné době pracuje jako odborný asistent na Ústavu jazykových a kulturních studií Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně. Ve svém výzkumu zaměřeném na drogové závislosti napříč kulturami srovnává terapeutické programy v Peru, Nikaragui a České republice. Jeho zájem směřuje ke spiritualitě v léčbě závislostí a motivaci pacientů pobývajících v terapeutických komunitách. Pro tyto účely realizoval několik výzkumných projektů. Tradiční medicína Amazonie je předmětem jeho profesionálního zájmu od roku 2007. Je autorem a editorem několika knih, např. Dům, kde se zpívá (2013), A Reader in Ethnobotany and Phytotherapy (2014), Etnobotánica y Fitoterapia en América (2015) a Ayahuasca v České republice (2017).
 

Další události

Šamrova Čtverka - Komedie s prvky stand-upu

Čtvrtek 1.3.2018 19:30 - 21:30 vstup volný

Autorská komedie s prvky stand-upu

Česko - španělský slam v BRNĚ - Poezie okamžiku, poezie naživo, poezie vs. show.

Úterý 6.3.2018 19:00 - 22:00 90/0 Kč

S excelentními hosty: ze Španělska dorazí dva skvělí borci! Mj. mistr Evropy! Jejich texty (budou ve španělštině jen 4) přeložíme a promítneme na stage. Warm-up zařídí slamem ve dvojici nejlepší dva d

B-Movies Night - Naslepo

Středa 7.3.2018 20:00 - 23:00 vstup volný