Divoši (The Wild Boys)

Divoši (The Wild Boys)

18. ročník queer filmového festivalu MEZIPATRA 2017

promítání  

Neděle 12.11.2017 20:30 - 22:30Velký sál
Vstupné: 110 Kč / Snížené: 50 Kč

Volno: 53/70

FR 2017, 110 min, HD
francouzština French 
Titulky Subtitles české English 
Scénář Written by Bertrand Mandico
Režie Directed by Bertrand Mandico
Hrají Cast Pauline Lorillard, Vimala Pons, Diane Rouxel, Anaël Snoek, Mathilde Warnier, Elina Löwensohn, Sam Louwyck, Nathalie Richard

 

Začátek minulého století je dobou buržoazní společnosti, jasného určení místa muže a ženy, dlouhých černých rób, svázaného chtíče a alkoholových halucinací. Pět dospívající chlapců se nechá unést a v záchvatu moci, v extázi rozkoše zabijí dámu z vyšší společnosti. A tak jsou poslání k převýchově. Na starost chlapce dostane kapitán, který se s nimi vydává na plavbu s jednou zastávkou na ostrově. Místo je plné tropických rostlin, z nichž tryská sladký nektar, avšak i lepkavých sítí, které jsou odolné vůči lidské síle. Ráj, kde neplatí pravidla z vnějšího světa. Když se však musí posádka vypravit zpět na loď, je o jednoho člena chudší.  A  nikdo netuší, že dlouhodobé pití sladkého nektaru nečiní tělům jen potěšení. Svébytný avantgardní debut Bertranda Mandica kromě netradičního příběhu vyniká zejména výraznou vizuální koncepcí.


The early 1900s is the era of the bourgeoisie, clearly defined roles of men and women, long black frocks, suppressed desire and alcoholic hallucinations. Five teenage boys get carried away and, in a rush of power and ecstasy, kill a high-society lady. As punishment, they are sent for re-education, and a sea captain is assigned the task of turning them into honourable men. They set off on a voyage with one stop on an island. The place is full of tropical plants spouting sweet nectar, but also sticky webs resistant to human power. A paradise where the rules of the outside world do not apply. After the rest, it is time to head back to the ship. But the crew is one member short. The captain's authority is failing, the crew's desire to return to the paradise is stronger, but they are not aware that drinking the sweet nectar for a longer period of time causes more than mere pleasure for their bodies. Apart from the unusual story, Bertrand Mandico's original avant-garde debut captivates especially with its distinctive visual concept.


Další události

Mezipatra Talks - 18. ročník queer filmového festivalu MEZIPATRA 2017

Neděle 12.11.2017 16:00 - 17:30 vstup volný

Coby (Coby) - 18. ročník queer filmového festivalu MEZIPATRA 2017

Neděle 12.11.2017 18:00 - 19:15 110/50 Kč Volno: 63/70