Psychedelikatesy

Psychedelikatesy

Přírodní psychedelika Jižní a Střední Ameriky

přednáška  

Pondělí 12.11.2018 18:30 - 21:00Velký sál
Vstupné: 155 Kč / Snížené: 133 Kč

předprodej

Látky měnící vědomí jsou ode dávna součástí lidské kultury. V Jižní a Střední Americe stále přetrvávají zbytky tradic užívání přírodních prostředků s cílem navozovat stavy rozšířeného vědomí.

Tématem přednášky budou především psychedelické látky, ale okrajově budou zmíněny i zdroje tropanových alkaloidů a další látky jako například opioidy obsažené v kůži žáby Phyllomedusa bicolor (kambo). Největší pozornost bude věnována tryptaminům obsaženým v rostlinách, houbách a živočišných sekretech. Mezi prezentovanými přípravky bude například yopo, epena, nebo ajuca. Dále budou představeny kaktusy obsahující psychedelické fenetylaminy, například San Pedro. Velká pozornost bude věnována ayahuasce a to včetně jejího výzkumu probíhajícího v České republice.

MUC. Vojtěch Cink
Vojtěch je členem České psychedelické společnosti a studuje 5. ročník všeobecného lékařství. Jeho zálibou a náplní vědecké činnosti je etnobotanika a to zejména Jižní a Střední Ameriky. Na první expedici do Jižní Ameriky se vydal roku 2009 a seznámil se s tamním fenoménem přírodních zdrojů psychoaktivních látek, kterému se dlouhodobě věnuje. V současnosti pracuje na výzkumu ayahuascy v České republice. Zabývá se nejen botanikou, ale i toxikologií a účinky aktivních sloučenin na molekulární úrovni.

Grafika: Imaginární Kamarád

Další události

B-Movies Night

Středa 23.1.2019 20:00 - 23:00 vstup volný

Soukromá akce - Pro veřejnost uzavřeno.

Čtvrtek 24.1.2019 18:00 - 03:00

Bufo Alvarius - The Underground Secret + diskuze

Sobota 26.1.2019 18:30 - 21:30 140 Kč/0 Kč

Projekce dokumentárního zážitkového filmu "Bufo Alvarius – The Underground Secret". Diskuze po projekci se zúčastní režísér Filip Záruba a odborný poradce filmu Ondřej Bahník.